#hyperialife

Zdieľame informácie zo sveta technológií, marketingu, HR, projektového riadenia a fungovania v Hyperii.

Ako funguje náš PPC tím?
S teamleaderkou Teou Prekopovou

Tea Prekopová porozprávala o tom, ako to vyzerá u nich v tíme, ako sa navzájom posúvajú vpred a aj o tom, prečo je na pozícii PPC špecialistu dôležité, aby bol človek detailista. V podcaste sa dozvieš: Aká bola jej cesta do Hyperie Na akých projektoch PPC tím pracuje Koľko ľudí majú v tíme Aké tooly pri práci využívajú Ako rieši v tíme náročné situácie...

Dovido.sk: Ako firma z Brezna expanduje do Európy

Lukáš Pampurík, ktorý prevádzkuje eshop dovido.sk s dizajnovými obrazmi a tapetami a tiež módny eshop budchlap.sk, začal na internete podnikať už ako tínedžer. S Michalom Hradilom, CEO Hyperie, sa v rozhovore porozprával o tom, ako vybudovať fungujúci e-commerce biznis.

Tri startupy v jednej firme. Zakladateľ Hyperie si na jej rozbeh zarobil v zahraničí

Letákový agregátor, finančné porovnávače a komunitný web o receptoch a varení – to sú tri hlavné divízie spoločnosti Hyperia, tohtoročného víťaza za región stredného Slovenska v oceňovaní zdravo rastúcich slovenských spoločností pod názvom Diamanty slovenského biznisu. Michal Hradil, zakladateľ spoločnosti Hyperia, firmu opisuje ako „inkubátor online projektov“.

Diamanty slovenského biznisu | Hyperia - 1.miesto, región Stred

Pri príležitosti získania prestížneho ocenenia Diamanty slovenského biznisu predstavil CEO Michal Hradil v rozhovore pre Forbes nové vízie pre napredovanie Hyperie v globálnych online projektoch s dôrazom na dôležitosť firemnej kultúry založenej na dôvere.

Dovido expanduje. Skrášľovať bývanie chce v celej Európe

Žilinská spoločnosť Hyperia Group s.r.o. investovala 300 000 eur a vo firme Dovido získala 30 % podiel.

Žilinská Hyperia s ďalšou výraznou investíciou: Do slovenského výrobcu, ktorého dizajnové kúsky mieria do Európy

Slovenský výrobca a predajca obrazov a tapiet Dovido úspešne rastie a expanduje na ďalšie trhy, preniknúť na nové miesta v Európe mu pomôže aj investícia vo výške 300 000 eur od žilinskej spoločnosti Hyperia Group, s.r.o., ktorá získala 30 % podiel.

Videli ste už najrýchlejšie rapujúcu veveričku z novej Kimbino kampane?

Ak je vaša odpoveď áno, tak patríte medzi stovky tisícov ľudí, ktorí natrafili na túto trefnú reklamu. Ide o výsledok marketingovej aktivity žilinského projektu Kimbino.

Hyperák Martin Čaniga: Skvelá atmosféra v Hyperii je založená na veľkej dôvere, ktorú sme si s vedením firmy vzájomne vybudovali

Martin Čaniga je senior PHP developer a jeho začiatky v IT boli ako u väčšiny začínajúcich programátorov. Tvorba webov a menších systémov. Do Hyperie ho nalákal kamarát, protože ho mimo iného zaujalo, že sa firma nebojí vyskúšať nové technológie. Spýtali sme sa ho, ako sa mu u nás po viac ako troch rokoch pracuje.

Agentúra JANDL vyrepovala novú kampaň pre Kimbino

Článok o prvej reklamnej kampani našej spoločnosti.

Rozhovor s Martinom Velitsom o firme Isadore aj o cyklistike

Rozhovor Michala Hradila (Hyperia CEO) s Martinom Velitsom (CEO Isadore) o firme Isadore aj cyklistike.

Domafest: aký úspech zažil festival online koncertov?

Online projekt na podporu kultúry v žilinskom regióne počas pandémie vyšiel na jednotku.

Rekordný rast počas pandémie? Žilinská technologická firma to dokázala

V spojitosti so súčasnou pandemickou situáciou si môžeme v médiách prečítať najmä o problémoch, ktoré pandémia spôsobila mnohým spoločnostiam. Sú však aj také, ktorým sa podarilo rýchlo a úspešne zareagovať na vzniknutú situáciu. Jednou z nich je Hyperia, ktorá za posledný rok rekordne rástla.

O UX a jeho dôležitosti vo firmách …

Prečo je to UX vlastne tak dôležité? Prečo a ako by k nemu mali firmy, ktoré to zatiaľ neriešia (prípadne riešia a nefunguje im to), pristupovať? Dokáže dobré UX šetriť peniaze? Pracujeme dostatočne s dátami? Aký je rozdiel medzi UX a UI? Ak si nie ste istí odpoveďami na tieto a podobné otázky, skúsime vám to priblížiť :) Rozpráva sa Ľuboš Ďurovič (Marketing director) s Patrikom Benešom (UX/UI designer)

Rozhovor o nákupných centrách

Michal (CEO) a Daniel (COO) sa rozprávajú o biznise nákupných centier.

Rozhovor so Soňou Ondrejkovou z Rozhýb Biznis

Rozhovor so Soňou Ondrejkovou, biznis mentorkou, ktorá mentoruje aj zamestnancov Hyperie, o dopadoch pandémie, problémoch firiem, leadershipe a manažmente a aj o pracovnom trhu.

Permanentný homeoffice v Hyperii - naša skúsenosť

Lukáš (CTO) s Lubiakom (Marketing Director) sa podelili o ich pohľady a skúsenosti s permanentným homeofficom u nás vo firme.
Čo pre nás bolo dôležité a ako zvládnuť riadenie tímov, ktoré sedia doma?

O facebooku s našim produktovým teamom

Rozhovor o produktoch a biznise Facebooku, ktorý náš CEO Michal viedol s produktovým teamom projektu Kimbino.

Develop ľudskou rečou: Rola architekta v našej firme

V tejto epizóde sa porozprávame s Jurajom Kalafutom o architektúre a o jeho roli architekta v našej firme.

Zo študenta ► cez stáž na full-time job

Cca pred rokom sme do Hyperie (do marketingu) prijali prvých stážistov a jeden z nich bol Michal, ktorý vám trošku priblíži postupnosť toho procesu, ale aj svoju cestu. Ak uvažujete o stáži, tieto informácie by sa vám mohli hodiť :)
Rozhovor: Ľuboš Ďurovič (Marketing director) a Michal Lajš (PPC specialist)

HR v Hyperii v čase pandémie

Ako vyzerá proces prijímania ľudí v Hyperii v aktuálnej situácii? Za HR hovorí Janka Čajková, za marketing Ľuboš Ďurovič.
Moderuje Michal Hradil.

Develop ľudskou rečou: Rola Scrum Mastera v našich tímoch

Naša prvá verejná časť podcastu Develop ľudskou rečou tentokrát s našou Scrum masterkou Annou Sabolovou na tému "Rola Scrum Mastera v našich tímoch"