Skip to main content

Ak si si vybral z našich otvorených pozícií tú svoju a tiež si myslíš, že by si k nám zapadol do tímu, prišiel čas na ďalší (veľký) krok: poslanie životopisu, ktorý bude v ideálnom prípade nasledovaný aj dvojkolovým pohovorom. Ak chceš vedieť, čo počas tohto procesu od teba očakávame a čo môžeš očakávať ty od nás, čítaj ďalej. V tomto článku sme totiž zhrnuli, ako sa môžeš čo najlepšie pripraviť, ako sa vyhneš chybám a zvládneš (snáď) všetko bez stresu.

Pred odoslaním životopisu

Pred poslaním akýchkoľvek dokumentov si pozorne prečítaj pracovnú ponuku. Čítaj s porozumením. Keď je v inzeráte uvedené, že máš poslať životopis, motivačný list alebo portfólio svojich prác, či zaslať kód cez repozitár, pošli naozaj všetko. Môže sa jednoducho stať, že pre jednu vec, ktorú nepošleš, ťa nezavoláme na pohovor. Prečo? Nuž, na pracovnom trhu je konkurencia silná ;-).

Po pozornom prečítaní je dôležité uvedomiť si, ktoré podmienky spĺňaš a kde máš rezervy. Požiadavky na uchádzača predsa neuvádzame nadarmo. Ak si v niečom slabší, ale veríš si, že to zvládneš v krátkom čase dobehnúť, popíš to v motivačnom.

Všetky dokumenty si pred zaslaním skontroluj:

 • aktualizuj informácie,
 • skontroluj znenie motivačného listu,
 • vyhni sa gramatickým chybám a preklepom,
 • daj si záležať na celkovej úprave dokumentov.

Všetko hrá veľkú rolu v rozhodovaní.

Na čo si dať ešte pozor?

V životopise použi svoju aktuálnu fotku. Neposielaj fotografiu vystrihnutú z hlúčika priateľov, so slnečnými okuliarmi, či v plavkách… úprimná veselá tvár isto zapôsobí lepšie.

Nepíš slohové práce – vážime si tvoj čas aj ten náš. Preto krátko a výstižne opíš svoje skúsenosti, úspechy a tiež očakávania. Buď úprimný. Nepoužívaj zaužívané frázy, chceme ťa spoznať, skús byť jedinečný, autentický a presvedčiť.

Zvykneme sa ozvať do niekoľkých dní.

 

Pred pohovorom

Ak zaujmeš, pošleme ti pozvánku na prvé kolo. Zväčša sa koná online cez Google Meet. Pozvánku potvrď a priprav sa na pohovor. Ak neočakávane ochorieš, alebo sa nemôžeš pohovoru zúčastniť, s dostatočným predstihom nás kontaktuj. Vieme sa dohodnúť na náhradnom termíne.

Zisti si o nás všetky dostupné informácie. Preklikaj web, InstagramFacebookLinkedIn, vypočuj si Hyperia podcast na SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts, či Anchore. Je potrebné, aby si už na prvom kole mal predstavu, kto sme a čo robíme. Ak ti nebude niečo jasné, budeš mať jedinečný priestor, aby si sa nás na to opýtal. Priprav si otázky, aby ťa nič nezaskočilo. Urob si sám predstavu o tom, ako chceš fungovať a čo je pre teba v práci dôležité. Určite sa na to budeme pýtať.

 

Ako prebieha prvé kolo pohovoru?

Pred pripojením skontroluj svoj obraz, zvuk i pozadie. Vie to tiež ovplyvniť celkový dojem. Stres zavri do skrine a poď na to!

Zväčša si na pohovore so všetkými tykáme, no nie je to pravidlo. Záleží od pozície a kandidáta na druhej strane. Prvého kola sa zvyčajne zúčastňuje teamleader oddelenia a za HR je to Kristína Tichá alebo ja.

Po úvodnom predstavení sa pýtame na:

 • dôvod zmeny,
 • prečo si zareagoval práve na našu ponuku,
 • ako si predstavuješ našu ideálnu spoluprácu,
 • čo je pre teba v práci dôležité – aké vyznávaš hodnoty,
 • čo ťa motivuje ísť vpred,
 • aký máš postoj k vzdelávaniu,
 • čo ti pomáha dať sa do balansu po náročnom dni,
 • a ďalšie otázky zamerané na tvoje skúsenosti.

Občas prekvapíme jednoduchou matematickou či logickou hádankou. Chceme vedieť, ako uvažuješ, či sa necháš odradiť a vzdáš sa, alebo sa zamyslíš a prekonáš sa… Nemalo by ťa nič prekvapiť.

Na otázky nám odpovedaj úprimne. Ak ti položíme otázku, odpovedaj na ňu. Neomáčkuj, nezahmlievaj. U nás v Hyperii vládne otvorená atmosféra založená na vzájomnej dôvere, preto vylož karty na stôl a odprezentuj sa najlepšie ako vieš. My budeme tiež úprimní a zodpovieme ti všetky tvoje otázky.

Na záver si priprav odpovede na tieto otázky:

 • Kedy môžeš u nás začať?
 • Aký typ spolupráce preferuješ?
 • Aký plat očakávaš?

Ak bude všetko ladiť a bude spokojnosť na obidvoch stranách, posunieš sa ďalej.

 

Ako prebieha druhé kolo pohovoru?

Medzi prvým a druhým kolom obvykle zadávame úlohu na vypracovanie. Po jej vyriešení ti pošleme konkrétny feedback, resp. pri pozitívnom vyhodnotení si to prechádzame spoločne na druhom kole.

V druhom kole sa stretneš s priamym nadriadeným, resp. s manažérom oddelenia. Je to zväčša už len nezáväzný rozhovor s uvoľnenou atmosférou. Často sme ho robili počas prechádzania sa v parku v okolí nášho žilinského officu. Teraz záleží od aktuálnej situácie.

Ak sa uchádzaš o pozíciu na oddelení marketingu, určite si prečítaj aj tento článok, v ktorom marketingový riaditeľ Ľuboš Ďurovič prehľadne spísal, čo ho na druhom kole zaujíma.

Vždy po pohovore posielame informáciu, ako sme sa rozhodli. Ak dôjde k zhode, privítame ťa v našom tíme.

Tešíme sa na teba!