Skip to main content

Všetky naše projekty vytvárame interne v Hyperii a ani TASTElist nie je žiadnou výnimkou. Počiatočný nápad sme mali v hlavách síce dlhšie, ale ako to už býva, všetko dobré potrebuje svoj čas, aby dozrelo. Projekt naberal reálne kontúry od začiatku minulého roka a oficiálne sme ho spustili 1. apríla 2021. Odvtedy sa začal naplno písať (aj keď v tomto prípade skôr variť) príbeh TASTElistu…

O čo v tomto príbehu vlastne ide a čo je cieľom TASTElistu? V jednej vete zhrnuté: združujeme nadšencov chutného domáceho varenia do rýchlorastúcej globálnej komunity pre lahodnú inšpiráciu a potešenie.

Spoiler alert: TASTElist výrazne napreduje, o čom svedčia aj naše čísla, ku ktorým sa dostaneme na konci tohto článku.

Ale poďme od začiatku. Úplne prvý komunitný web bol, ako inak, spustený na našom rodnom Slovensku, aby sme si otestovali všetky features pre používateľov, zozbierali feedbacky a pripravili sa na expanziu do ďalších krajín.

Keďže sme v testovaní obstáli, hneď ďalšou krajinou bolo Nemecko, v ktorom sme to odštartovali v októbri 2021. Následne sme TASTElist priniesli aj Talianom, Španielom a najnovšie v marci 2022 aj „protinožcom“ do Austrálie. Už len prezradím, že v čase písania tohto článku, celý tím TASTElistu usilovne pracuje na spustení očakávanej anglickej „.com“ verzie webu. Stay tuned!

Upozornenie: nasledujúca časť obsahuje fotografie chutného jedla, preto neodporúčame pokračovať v čítaní príliš hladným jedincom. Pohľad naň môže vyvolať akútne nutkanie naplniť si žalúdok.

Keďže sa v TASTEliste všetko točí okolo chutného jedla, tento článok nemôže byť výnimkou. Poďme sa pozrieť na to, aké sú najobľúbenejšie pokrmy podľa našich používateľov v jednotlivých krajinách.

Na Slovensku vieme najviac oceniť recept na poctivý kurací stroganov,

v Taliansku bodujú špagety alla carbonara,

v Španielsku sa teší popularite recept na citrónové kocky,

a v Austrálii je to zase recept na afghanské čokoládové sušienky pochádzajúce z Nového Zélandu.

A aké jedlá nemôžu chýbať doma na stole u nás, Hyperákov, ktorí na projekte pracujeme?

U mňa, social media a content špecialistky, je jednoznačne uložený medzi obľúbenými na TASTEliste recept na kokosovo-vanilkový cheesecake, ktorý som doma pripravila už niekoľkokrát a vždy chutí perfektne.

SEO špecialista Dávid nedá dopustiť na taliansku kuchyňu – konkrétne Spaghetti Aglio e Olio.

Doma u Patrika Melicheríka, ktorý je „šéfom“ tohto projektu a stará sa o jeho hladké fungovanie, sú to zase poctivé bryndzové halušky.

A naša „produkťáčka“ Marie sa tiež pridáva so svojím obľúbeným receptom na domácu kapustnicu k milovníkom tradičnej slovenskej kuchyne.

Stále nič podľa tvojej chuti?

Na TASTEliste nájdeš viac ako 2 600 rôznych receptov pre všežravcov, vegetáriánov, pescetariánov, frutariánov, vegánov, a ďalšie druhy, o stravovacích praktikách, ktorých všetky podrobnosti ani netušíme. Jedno však vieme s nepriestrelnou istotou – na TASTEliste si každý príde na svoje.

Pretože veríme, že varenie je pre každého. A toho sa aj držíme. Bez výnimky.

Preto viac než len ponuku receptov s dokonalými fotkami prinášame inšpirácie na recepty z reálneho života a pre reálny život. Dokážeme prísť s potešujúco lahodnými odpoveďami na ošemetné otázky „čo dnes variť“ a „čo ideme jesť“. Zároveň sme cenným sprievodcom počas celej cesty vedúcej k znovuobjaveniu radosti v bežnej rutine varenia.

Čo vedia naši používatelia oceniť?

  • Pravidelnú ponuku tipov na overené recepty od raňajok až po večeru,
  • užitočné triky & návody v TASTElist magazíne,
  • detailné vyhľadávanie receptov na mieru podľa obsahu chladničky,
  • až po praktický nákupný zoznam.

COOK → EAT → SHARE

Aké features môžu používatelia na komunitnom webe TASTElist využívať?

  • Pridávať svoje recepty,
  • hodnotiť a komentovať recepty ostatných,
  • ukladať si tie najlepšie do svojho profilu,
  • sledovať obľúbených kuchárov.

Okrem toho nájdu výber najlepších receptov pravidelne aj vo svojej emailovej schránke. Že do tej tvojej ešte nechodia? Tu je prihlasovací formulár.

301 416+

domácností sme zachránili pred dilemou „čo navariť“ za prvý rok svojho fungovania

3 200+

receptov si používatelia uložili do obľúbených, čo dokazuje, že variť podľa receptov na TASTEliste je chutná záležitosť

2 762+

kulinárskych inšpirácií sme rozšírili do celého sveta

 

Znie to všetko veľmi lahodne, no v TASTEliste máme pred sebou ešte dlhú cestu. Na čom teda makáme a aké vylepšenia pre TASTElist chystáme do jeho druhých narodenín? O všetkom prezradíme viac, keď príde ten správny čas ;-). Aspoň načrtneme, že máme pred sebou spustenie produktových noviniek aj rozšírenie projektu do ďalších krajín a medzi tisíce, a tisíce nových používateľov.

Vareniu, jedeniu a zdieľaniu zdar!

P.S.: Ak chceš tiež variť príbeh TASTElistu s nami, pozri si na našej kariérnej stránke, či nehľadáme práve teba. Alebo sa nám rovno ozvi na hr@hyperia.sk 😉